На житлові субсидії у 2016-у закладено 35 млрд грн.

??????

За кількістю родин, які планували залучити до програми субсидій, внутрішній план трохи перевиконаний. Про це в ефірі одного із всеукраїнських телеканалів заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко, повідомляють у прес-службі Міністерства.

– Ми планували, що приблизно 4,5 млн родин нам вдасться залучити до програми субсидій, – повідомив Міністр. – Сьогодні понад 5 млн українських родин вже отримують субсидії в новій реформованій системі. Я не можу сказати, що система працює ідеально. Але 5 млн родин, які отримують субсидію, – це дуже добрий показник ефективності реформ, які проводить і Уряд, і Міністерство соціальної політики.

Порівнюючи цей показник з даними за аналогічний період 2014 року, Розенко нагадав, що минулого року субсидії отримували 1 млн домогосподарств. Тобто, у Міністерстві фактично у п’ять разів підвищили ефективність програми субсидій і залучили більше людей.

Щодо перспективи програми житлових субсидій у 2016 році Міністр запевнив: якщо люди бачать, що не здатні у повному обсязі сплатити за житлово-комунальні послуги, то вони повинні продовжити свою участь у програмі субсидій, а ті люди, які не оформили субсидію, – подавати документи на її оформлення.

На основі отриманих даних про реальну кількість отримувачів субсидій і середній розмір субсидії по країні було визначено плани на 2016 рік. З урахуванням того, що ціни на газ на світовому ринку падають, і різких стрибків його вартості і житлово-комунальні послуги наступного року не буде, 35 млрд грн, які закладаються у проект Державного бюджету України на 2016 рік, нам буде достатньо для виплати субсидій.

– 35 млрд грн. – це умовна цифра, нічим не обмежена. Якщо звернеться більше людей чи буде більшим розмір субсидії, ми дуже оперативно внесемо зміни до Державного бюджету і система субсидій отримає стільки коштів, скільки буде потрібно, – запевнив Павло Розенко.

Також він нагадав, що перерахунок субсидії на наступний період здійснюватиметься в автоматичному режимі, без участі громадян.

Автор статті