На захист: в ЧІПБ відбувся випуск магістрантів

Дипломи магістрів сьогодні отримали 58 випускників денної форми навчання Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. З них 52 присвоїли перше офіцерське звання лейтенанта служби цивільного захисту. Від імені облдержадміністрації молодь привітав заступник очільника області Юрій Безщасний.

Навчальний заклад має тривалу історію, упродовж якої його випускники неодноразово доводили свій професіоналізм, мужність та підготовку. Саме рятувальники ЧІПБ одними з перших прибули ліквідовувати наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Загалом тоді працювали в зоні катастрофи 357 офіцерів з Черкащини, зазначив в.о. начальника Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Олександр Тищенко. Він висловив упевненість, що, виховані на прикладах попередників, нинішні випускники також виявлять себе як професіонали найвищого рівня.

– Вітаємо наших лейтенантів з випуском та першим офіцерським званням, – зазначив Олександр Михайлович. – Цей випуск не простий, адже саме у 2015 році над інститутом була велика загроза реорганізації. Втім, завдяки спільним зусиллям, вистояли і отримали великий поштовх до ще кращого розвитку. Велику увагу приділяємо науковій діяльності – у нас працює більше 20 докторів наук, 90 % професорсько-викладацького складу мають наукові ступені й звання. А наші спортивні здобутки відомі далеко за межами інституту. Перше олімпійське «срібло» у 2016 році в Ріо здобув наш випускних Сергій Куліш. Десять представників інституту входять до складу збірних України з різних видів спорту.

Керівник закладу додав, що за останні роки тут значно покращили практичну підготовку. Полігон доповнили сучасним обладнанням, а смуга психологічної підготовки є однією з кращих в Україні. Вперше за всю історію навчального закладу тут будують навчальну пожежно-рятувальну вежу.

– Вітаю випускників зі становленням їх як фахівців відповідальної, але одночасно і дуже почесної справи, – звернувся до присутніх заступник голови ОДА Юрій Безщасний. – Ці молоді хлопці та дівчата зробили свій свідомий патріотичний вибір – будь-якої миті стати на захисті людини й держави в цілому. Козацький дух і слава, з якими асоціюється Черкащина, а на сьогодні – фактично і вся Україна, є визначальними складовими нашого сьогодення. Ми пишаємося своїм молодим поколінням, яке зросло на ґрунті незалежної України, виховане на кращих традиціях своїх предків і усвідомлює сутність єдиної неподільної держави.

Принагідно він вручив почесну грамоту ОДА та обласної ради за вагомі спортивні досягнення майстру спорту України міжнародного класу з боротьби самбо Анастасії Сапсай. Цьогоріч вона здобула для України «золото» ІІ Європейських ігор та стала переможницею чемпіонату світу із самбо, який проходив у листопаді в Чхонджу (Південна Корея).

Автор статті