На засіданні ради ОДА обговорили питання безпечної експлуатації білбордів

???????????????????????????????Технічні огляди металевих конструкцій потрібно проводити відразу після монтажу, оцінювати ризики встановлення та експлуатації білбордів, а також проводити їх експертне обстеження з використанням фізичних методів неруйнівного контролю. На цьому наголосив начальник лабораторії технічної діагностики неруйнівного контролю Черкаського експертно-технічного центру Держпраці Олег Середа під час засідання ради ОДА з питань безпечної життєдіяльності населення.

За словами Олега Івановича, оцінка якості металоконструкцій має проводитись на основі проектної документації. Особливу увагу слід приділити стану фундаментів та анкерних кріплень, якості антикорозійного покриття. Ще до встановлення білборда необхідно провести оцінку небезпек, які можливі під час експлуатації конструкції. При цьому мають бути враховані як конструктивні особливості – висота щита, розмір фундаменту, місце встановлення тощо, так і критичні погодні фактори – вітрові та температурні навантаження.

Надзвичайно важливим, на думку експерта, є управління ризиками. Це комплекс заходів, направлених на підтримання білбордів у справному технічному стані протягом всього часу їх експлуатації.

За результатами засідання місцевим органам влади рекомендували створити комісії, які б обстежували безпеку встановлення металоконструкцій перед введенням їх в експлуатацію, а також оцінювали стан раніше встановлених білбордів.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Автор статті