На Уманщині активісти садили захисні сади

3До створення захисних насаджень поблизу траси Київ-Одеса долучилися студенти місцевих внз – Уманського педагогічного університету імені П. Тичини та Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т. Шевченка. Не залишалася осторонь і влада. Керівник апарату Уманської райдержадміністрації Наталія Сиротюк, особистим прикладом закликала жителів району долучатися до корисних справ з озеленення та благоустрою населених пунктів.

Спільними зусиллями учасники акції посадили цього дня гектар ясеново-кленового лісу. За словами лісничого Собківського лісництва Петра Шевчука, заліснювали площі колишніх сільгоспземель.

– Створені захисні насадження матимуть рекреаційне призначення. Тож в подальшому ця ділянка слугуватиме своєрідним місцем відпочинку для туристів та подорожніх, – розповів лісничий.

Уманський лісгосп розташований на території 6 адміністративних районів і такі акції, за словами директора підприємства Івана Назаревича, проводять у кожному з них.

– До участі залучаємо учнівську та студентську молодь, а також представників місцевої влади, які активно та охоче беруть участь у суспільно корисних заходах, – зауважив керівник лісгоспу.

Залучають юних помічників не лише до посадки лісу, а й прибирання узбіч автошляхів та лісових масивів. Такі екологічні заходи, на переконання лісівників, дозволяють дбати не лише про довкілля, а й виховання молоді. З університетом та майбутніми педагогами лісівники активно співпрацюють уже 4 рік і результатом задоволені.

Цьогорічна весна, за словами Івана Назаревича, була сприятливою для посадки лісу. І основний об’єм робіт лісівники вже встигли завершити. Окрім посіву жолудя, який уже ось-ось розпочнуть, щойно дозволять погодні умови.

Загальна площа створення лісових культур по підприємству цьогоріч становить 130 га.

 

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті