На території області функціонують пункти обігріву громадян

49808101_2041339509236013_2945153053046603776_nУ зв’язку із пониженням температурних показників, з метою попередження випадків переохолодження людей, за рішенням місцевих органів влади, на території області розпочали функціонування стаціонарні пункти обігріву населення. Більша частини їх розташована в об’єктах громадського призначення (автостанції, залізничні вокзали, лікарні, сільські та селищні ради тощо). Станом на 9 січня в області розгорнуто 251 пункти обігріву, в яких можна не лише зігрітися, а й отримати гаряче харчування.

Надання у період низьких температур допомоги населенню, розраховане не лише на малозахищені версти населення, скористатися допомогою пунктів може кожен кому треба зігрітися. За час від початку їхнього функціонування за допомогою до пунктів обігріву звернулося 139 осіб.

Зокрема, один із таких пунктів, що функціонує у цілодобовому режимі, знаходиться у Черкасах за адресою: вулиця Рєпіна, 12/1, територія благодійної організації «Від серця до серця». На сьогоднішній день тут проживає 24 особи, які не мають постійного місця проживання, соціально неадаптовані та інші неблагополучні верства населення. 

Керівник Центру реінтеграції для безпритульних Іван Бондарь під час спілкування з рятувальниками зазначив, що на території закладу ми встановили палатку в якій може зігрітися будь-яка особа, що звернулася до нас за допомогою. Цей пункт обігріву ми забезпечили сучасним УФО, підмінним теплим одягом, готуємо гарячий чай. Від часу коли почалося зниження температури, щоденно до нас щоб перепочити та зігрітися приходять 2-3 людини. 

Водночас, рятувальники радять громадянам без потреби не залишати помешкань, а у разі появи симптомів загального переохолодження невідкладно звертатися по медичну допомогу!

Щодня співробітники ДСНС всіх районів області проводять профілактичні відпрацювання населених пунктів, навчають громадян правилам безпеки життєдіяльності та надають рекомендації як уберегтися від небезпек притаманних зимовому пожежо-небезпечному періоду.

За інформацією управління ДСНС України у Черкаській області

Автор статті