На Смілянщині службові особи привласнили майже 4 млн грн бюджетних коштів у сфері державних закупівель

?????????????????????????????Вивчаючи стан реконструкції напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в Смілі прокуратура встановила факт привласнення службовими особами одного з державних підприємств коштів загальною вартістю 3 млн 936 тис. грн. Внаслідок цього державі спричинено збитки в особливо великих розмірах, повідомляють в прокуратурі Черкаської області.

У ході перевірки Смілянська місцева прокуратура встановиила, що за результатами тендеру в грудні минулого року договір будівельного підряду уклали з одним із державних підприємств, визнаних переможцем державної закупівлі, проведеної на предмет реконструкції зазначеного вище колектора. У подальшому на рахунок підприємства на підставі актів виконаних робіт за декількома фінансовими платежами перераховано 3 млн 936 тис. грн. бюджетних коштів.

Разом з тим, прокуратура встановила, що згідно договору підприємство зобов’язалось до кінця 2015 року виконати роботи з реконструкції об’єкту, що не було виконано. Натомість у відповідні акти службові особи підприємства внесли неправдиві дані про об’єми та вартість проведених будівельних робіт і привласнили кошти бюджету.

За вказаним фактом Смілянською місцевою прокуратурою до Єдиного Реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває, його хід взято на контроль керівництвом Смілянської місцевої прокуратури.

Автор статті