На початку тижня в області прогнозують дощі

245394За прогнозом синоптиків, до 16 серпня внаслідок проходження атмосферних фронтів із заходу, на Черкащині очікуються короткочасні грозові дощі, місцями по області у супроводі граду та шквалистого посилення вітру до 15-20 м/с. Спека спаде на 2-3º і температура повітря становитиме: вдень 25-30º, вночі 12-17º.

З 17 серпня в нашому краї знову встановиться антициклональний характер погоди – опади припиняться, а стовпчики термометрів в денні години досягатимуть спекотних значень – 33º.

Як повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, 14 серпня – «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. Після цього дня починають відлітати на південь перші птахи. Бджоли перестають носити медяний хабар, тому пасічники виламують у вуликах стільники. З першого Спасу вже можна відчути холодні роси. І дійсно, за кліматичними і фактичними даними, на Черкащині із середини серпня починається поступове зниження температурного фону.

Минулі вихідні на Черкащині видалися спекотними та сухими. Температурний фон перевищував кліматичну норму на 6-7º, а денний максимум становив – 33-35º. До речі, рекорд цьогорічного літа +37º, що зафіксований метеостанціями Канів та Сміла 1 липня не перебито. До речі, у цей період спостережень найвища температура +40,1° була зафіксована 8 серпня 2010 року метеостанцією Канів.

По всій території області верхній шар ґрунту переважно сухий. Така погода найбільш несприятливо позначається на овочевих та цукрових буряках – зменшуються прирости, спостерігається в’янення та засихання.

На Черкащині утримується переважно надзвичайний (5 клас) пожежної небезпеки, що відповідає критерію стихійного явища погоди. А на Смілянщині показник пожежної небезпеки перевищує екстремальні значення майже у 2 рази. Тому при відвідуванні лісових масивів, на полях необхідно бути обережними із вогнем, особливо при полюванні.

Температура води в р. Дніпро біля Черкас залишається високою +25º, що і надалі сприяє розповсюдженню водоростей, які в свою чергу знижують вміст кисню в воді.

Автор статті