На обласному штабі шукали дієві шляхи вирішення земельних спорів

_DSC1527Триває розгляд земельних справ на Лисянщині та Маньківщині. Про теперішні результати йшлося на черговому засіданні обласного штабу з контролю за обігом сільськогосподарських земель державної власності. Воно відбулось під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля. Відповідні роз’яснення надала керівниця ГУ Держгеокадастру в області Ольга Залога.

Нагадаємо, на Лисянщині виникло непорозуміння з приводу розподілу 130 га землі в адмінмежах Хижинської та Виноградівської сільських рад. За словами керівниці ГУ Держгеокадастру, протягом 2016-2017 до управління надійшло 188 заяв-клопотань від жителів сіл, всі були задоволені.

– Нові дозволи про розробку технічної документації на ці ділянки, що надійшли до ГУ влітку 2017, були мною скасовані, – заявила Ольга Володимирівна. – Коли ж я була відсторонена від виконання своїх повноважень восени минулого року, справи відновили судовим рішенням. Утім, якщо до управління і надійдуть проекти наказів на затвердження, ми їх ретельно вивчимо на предмет відповідності законодавству. А також повідомимо про факт появи документів обласну адміністрацію й штаб.

На штабі розглянули й ситуацію, що виникла у Шестеринській сільській раді, де 90 га земельних ділянок, що під пасовищами, нібито планували виставити на аукціон. Як зазначила Ольга Залога, насправді ці ділянки виключені з аукціону, про що повідомлені й сільські жителі. Однак і нині вони занепокоєні, адже запевняють, що відповіді про виключення ділянки з аукціону не одержали. Під час штабу протокольно зафіксували необхідність повторного роз’яснення ситуації сільському голові в ГУ, аби таким чином заспокоїти громаду._DSC1525

До нині триває і розслідування обставин порушення прав фермера Григорія Білецького при проведенні земельного аукціону 11 січня на Маньківщині. Остаточні результати перевірки нацполіцією порядку проведення аукціону виконавцем торгів ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» нададуть обласному штабу по завершенню розслідування.

Водночас комісійно вирішили звернутися до ГУНП з метою одержання результатів справи щодо нападу на працівників Держгеокадастру на Маньківщині, що відбулось нещодавно під час планових районних перевірок фахівцями структури.

– Правову оцінку діям як Головного управління Держгеокадастру, так й інших структур очікуватимемо вже невдовзі. Водночас сподіватимемося, що процес передачі на місця розпоряджень земельними ділянками, що стартував нещодавно в межах відповідної Постанови, сприятиме уникненню подібних випадків. Нагадаю, обласна державна адміністрація два роки поспіль офіційно зверталася до Уряду, також профільного комітету ВРУ, з ініціативою передачі розпорядження землями сільгосппризначення на місцевий рівень, – наголосив перший заступник очільника області Віталій Коваль.

Автор статті