На обласному семінарі обговорили шляхи реформування системи закладів інтернатного типу та підсумували річну роботу

b2ap3_medium_0На базі Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів директори інтернатних навчальних закладів підсумовували роботу за 2017/2018 навчальний рік, інформує управління освіти і науки Черкаської ОДА.

На початку заходу від комітету фізичного виховання і спорту було вручено відзнаки за результатами проведення обласної спартакіади серед вихованців інтернатних закладів освіти в 2018 році.b2ap3_medium_2

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, звертаючись до присутніх, відзначив успіхи системи закладів інтернатного типу. Водночас зупинився на питаннях підготовки до нового навчального року, організації літньо-оздоровчого процесу. Щодо канікулярного періоду було наголошено на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед школярів стосовно безпечного поводження під час дозвілля; посилення екскурсійної діяльності. Окремо Валерій Данилевський закцентував увагу на якісному здійсненні роботи з цивільного захисту.

Принагідно начальник управління освіти і науки означив ключові напрямки реформування системи закладів інтернатного типу, ознайомив присутніх зі змістом нового Положенням про школи-інтернати. З метою реалізації положень Концепції Нової української школи було наголошено на упровадженні сучасних навчальних систем та відповідній підготовці педагогічних кадрів до роботи в умовах новітнього освітнього середовища.b2ap3_medium_12

Водночас Валерій Вікторович наголосив на посиленні співпраці з військовими частинами, міжнародного співробітництва, долучення до грантових програм.

Заступник начальника управління Оксана Сімушіна подякувала присутнім керівникам закладів за роботу упродовж 2017/2018 навчального року та повідомила, що згідно з рейтинговими показниками Кабінету Міністрів України, освітня галузь Черкащини посідає друге місце на загальнодержавному рівні.

Також Оксана Іванівна відзначила інституційні зміни в системі закладів інтернатного типу, торкнулася питання створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів.

Стан справ щодо фінансування інтернатних закладів озвучила заступник начальника відділу вищої, професійно-технічної освіти та фінансового забезпечення управління Тетяна Кійко.

Завідувач обласною психолого-медико-педагогічною консультацією Світлана Скляр надала рекомендації щодо організації діяльності фахівців інтернатних закладів освіти щодо здійснення корекції порушень у дітей.

З методичним забезпеченням освітнього процесу в інтернатних закладах присутніх ознайомила методист лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Інна Литвин.

Директор санаторної школи-інтернату Валерій Чамата представив відеопрезентацію про діяльність, успіхи, поточні завдання та перспективи розвитку закладу освіти. Учасники наради ознайомилися з матеріально-технічною базою закладу: оглянули кабінети біології, фізики, хімії, медичну частину, кабінет лікувального масажу, спальне приміщення, кабінети лікувальної фізкультури.

На завершення перебування у закладі гостям було запропоновано перегляд фрагменту вистави «Повертайся живим» шкільного театру «Точка зору», що діє вже 10 років.b2ap3_medium_15b2ap3_medium_17

Автор статті