На користь держави задоволено понад 200 позовів органів прокуратури

?????????????????????????????У ході реалізації представницьких повноважень на захист інтересів держави поза межами кримінального судочинства до судів органами прокуратури направлено 225 позовів на суму майже 115 млн грн. Задоволено 206 позовних заяв на понад 70 млн грн. Особливу увагу прокурорами приділено виявленню фактів незаконних оборудок із землями державної та комунальної власності, повідомляють в прокуратурі Черкащини.

Також поширеним в області явищем є передача земель без проведення аукціонів, без розроблення відповідної землевпорядної документації або зі встановленням заниженого розміру орендної плати.

З питань земельних відносин позовні вимоги прокурорів склали більш як 71 млн грн. Судами задоволено 119 позовів на майже 24 млн грн, виконано судових рішень на суму понад 21 млн грн. Повернуто та попереджено незаконне надання 1130 га земель.

З метою повернення незаконно наданих земель прибережних захисних смуг  заявлено 7 позовів на загальну площу близько 11 га. У сфері захисту державної та комунальної власності заявлено 44 позови на суму 48 млн грн.

У бюджетній сфері сума позовних вимог склала 4,8 млн грн, задоволено позовів на суму 3 млн грн. У порядку представницької діяльності розпочато 70 кримінальних проваджень.

З урахуванням правових позицій за висновками прокурорів, викладених у судових засіданнях за позовами інших осіб, де прокурори вступили в справу, судами на користь держави постановлено судові рішення на понад 120 млн грн.

Із 55 млн грн., що підлягають виконанню за судовими рішеннями, постановленими за позовами прокурорів, реально виконано на 33 млн грн.

Автор статті