На кінець тижня в області прогнозують помірні дощі

162108За прогнозом синоптиків, завтра не передбачається істотних опадів, вночі до -1-3°, вдень +2+5°. У неділю 14 лютого знову очікується вплив атмосферних фронтів із південного заходу, випадатимуть помірні дощі та спостерігатиметься посилений вітер. Температурний фон – переважно позитивний. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

В обласному гідрометцентрі зазначають, що вчора внаслідок проходження атмосферних фронтів з Балкан, на Черкащині були помірні дощі, у деяких районах – сильні, що супроводжувались посиленим вітром південного напрямку до 15-20 м/с. За даними метеостанцій області, за добу 11 лютого випало від 8 до 21 мм опадів переважно у вигляді дощу, що відповідає 41-99 % норми за 2 декаду лютого.

Дощі сприяли значному зменшенню висоти снігового покриву. Талі води та дощі поглиналися талим верхнім 2-14 см шаром грунту, що усунуло небезпеку талих вод. Лише на ранок 12 лютого, внаслідок зниження нічної температури до -1°, на дорогах утворилась ожеледиця, яка ускладнювала рух транспорту.

На річках і водосховищі дощі посилили руйнування льодоставу. Сьогодні вранці на більшості річок лід відсутній, рівні води підвищилися на 10-15 см, але залишаються на 0.5-1.5 м нижче відміток повного наповнення. На Кременчуцькому водосховищі 100% льодостав відмічається лише в нижній частині.

Автор статті