На Канівщині відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

IMG_5108«Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне  мистецтво» – кращих знавців у цих галузях з усієї країни нагороджували в Каневі. Їх сьогодні поєднав Всеукраїнський конкурс, що має понад п’ятнадцятилітню історію та проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Переможців вітали почесні гості урочистостей. Зокрема заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, в. о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимир Ткаченко, заступники голови Черкаської ОДА Віталій Коваль та Ярослав Березань, голова журі конкурсу, проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук.

IMG_5055Вітаючи фіналістів конкурсу у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» заступник Міністра культури України Юрій Рибачук закликав молодь до єдності та відзначив: «Кожен особистий талант важить не так багато, якщо він сам по собі. Якщо ж їх багато, то вони стають силою, яка змінює все, й державу також. Важливо, що велику роль у цьому відіграє слова Кобзаря. Шевченко надихає усіх, хто вміє його слухати».

IMG_5090З побажаннями подальших перемог звернувся до кращих знавців літератури, історії України та державотворення заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей: «Є не так багато місць в Україні, які варто відвідати кожному учневі. До цього переліку належить і Чернеча гора. Бо саме тут родився та зріс велет українського духу та українського слова Тарас Шевченко. Дуже важливо, щоб кожен з вас ніс любов до рідної мови, всюди нею послуговувався. Ми маємо збільшити функціонування Української мови. Оскільки мова – це наше буття, основа нації».

Символічно, що фінал Всеукраїнського конкурсу відбувся в осерді України – землі Шевченка, переконаний заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. Особливо це значуще для тих, хто побував тут вперше, адже це є своєрідним наочним пізнання важливої сторінки історії нашої країни. Цьогоріч, за його словами, конкурс був приурочений до 100-річчя української революції.

IMG_5097– Історія і мова – найнебезпечніша зброя і найбільший захисник кожного з нас у боротьбі за державність і свободу України, – зазначив Ярослав Березань. – Та з нами як орієнтир завжди були слова Шевченка. Хто би міг подумати, що написані понад  років тому слова будуть для нас, сучасників, такими пророчими. Важливо пам’ятати та шанувати власну культурну спадщину, не давати їй загубитися з-поміж розмаїття інших європейських культур. Вчіться, шануйте своїх наставників та свою Батьківщину».

IMG_5081По завершенню нагородження учасники заходу взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Тараса Шевченка.

Автор статті