На Канівщині відбувся семінар органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування з вирішення регіональних проблем

42551908_1127456614079076_4150143476975009792_nПідвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування стає одним з найефективніших методів забезпечення належного рівня професіоналізму посадовців, здатних реалізовувати поставлені Президентом і Урядом України завдання і приймати ефективні управлінські рішення

Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний тематичний короткостроковий семінар «Взаємодія органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у вирішенні регіональних проблем» для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування Канівського району.

Програма виїзного семінару – практико-орієнтована і спрямована на вироблення професійних компетентностей та удосконалення рівня практичних знань, умінь, навичок, необхідних для забезпечення ефективного управління на місцях. Зі слухачами семінару працювала потужна команда управлінців-практиків та провідних викладачів-науковців вищих навчальних закладів. Навчання проходило у форматі тематичних зустрічей з елементами практичних занять, конструктивного діалогу, обміну досвідом та індивідуального консультування з фахових питань.

Активну участь у роботі семінару взяли перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Жівотова і керуючий справами райради Микола Зоць.

На виконання заходів з реалізації в області антикорупційної політики в рамках семінару відбулось обговорення особливостей боротьби з корупцією та відповідальності за корупційні діяння. Провідний інспектор сектору з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації Вадим Сєрік дав роз’яснення основних положень антикорупційного законодавства, прокоментував шляхи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності публічних службовців, окреслив необхідність організації превентивних антикорупційних механізмів.

Галузева складова програми семінару формувалась для різних цільових груп, реалізовували її керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, облради, територіальних органів виконавчої влади.

Бухгалтери сільських, селищних рад обговорили актуальні питання бухгалтерського обліку та соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, витрати, що зумовлені народженням та похованням.

Землевпорядники отримали фахові консультації з питань виділення земельних ділянок учасникам АТО, повноважень органів місцевого самоврядування у сфері забудови та благоустрою населених пунктів.

Для секретарів сільських, селищних рад відбулось практичне заняття з відпрацювання основних вимог ведення службової документації та організації контролю, яке провела заступник начальника загального відділу виконавчого апарату Черкаської обласної ради Тетяна Синільник. Завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Черкаській області Світлана Шуляк-Гончаренко обговорила із секретарями основні аспекти державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Ураховуючи, що професіоналізм державних службовців певною мірою залежить від уміння ефективно спілкуватися, програма виїзного семінару передбачала практичне заняття з основ ефективної комунікації, яке провела доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, кандидат педагогічних наук Олена Волошенко.

Нові фахові компетентності стануть реальним підґрунтям для формування ефективної виконавчої влади на засадах самодостатності територій та розширення повноважень місцевих самоврядних органів Канівського району.

 

 

Автор статті