На Канівщині додалося лісів

edfb51092dbcd72cb9a48b1b17fad2782,2 гектара захисних насаджень створили цієї весни канівські лісівники. Садили ліс на території Канівського та Бучацького лісництв, повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Гористо-яружні ділянки заліснювали акацією білою. Саме ця порода, за словами інженера лісових культур Канівського лісгоспу Інни Жили, дозволяє захищати землі від руйнівної дії природних стихій. Невибаглива та стійка до температурних випробувань акація допомагає протидіяти ерозії ґрунту завдяки розлогій та потужній кореневій системі. Саме за такі «цілющі» для еродованих земель властивості і цінують акацію лісівники.

Захисні насадження створювали на землях державного лісового фонду за власний кошт. Фінансувати такі роботи має держава, однак в цьому році грошей не виділили. Тож усі витрати взяв на себе Канівський лісгосп. За словами його директора Едуарда Симоненка, лісівники добре усвідомлюють важливість таких робіт, адже свого часу вже рятували канівські землі від руйнування зливами та вітрами. Тож добре розуміють: проблемам краще запобігати, ніж боротися потім з їх наслідками.

– Для підприємства це, звичайно, додаткові витрати, – зазначив керівник Канівського лісгоспу. – Проте, ми розцінюємо їх, як інвестиції в майбутнє: у примноження лісів і збереження земель. Адже навіть у непрості часи підприємства мають бути соціально та екологічно відповідальними,

Автор статті