На Кам’янщині вп’ятнадцяте відбудеться музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського

1510-12 листопада у Кам’янці на Черкащині відбудеться XV Всеукраїнський дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського. Організаторами Конкурсу отримали 51 заявку від учнів дитячих музичних та мистецьких шкіл з Черкаської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Донецької та Київської областей.

Всеукраїнський дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського засновано Кам’янським державним історико-культурним заповідником у листопаді 2003 року. Це єдиний у світі конкурс, у якому беруть участь і можуть «заявити про себе» діти з маленьких містечок і селищ. Одна з найяскравіших сторінок історії Кам’янки безумовно пов’язана з ім’ям всесвітньовідомого композитора П.І.Чайковського, який впродовж 28 років відвідував містечко. Тут він створив більше 30-ти музичних творів, серед яких опера «Євгеній Онєгін» та балет «Лебедине озеро». Саме в Кам’янці, багатій своїми мистецькими традиціями, уже 15-тий рік поспіль проходить дитячий музичний конкурс, який виявляє і збирає  людей, для яких діти, музика, мистецтво, духовність є найважливішими в житті.

Щороку поважне і високопрофесійне журі оцінює гру дітей-піаністів і скрипалів – це відомі в Україні та світі музиканти, такі як Герої України Мирослав Скорик і Валентин Сильвестров, народна артистка України, піаністка Людмила Марцевич, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії мистецтва Леся Олійник, піаністи Ольга Ліфоренко, Юрій Кот, Олександр Ваулін, скрипалька Богдана Півненко, композитори Ігор Щербаков, Іван Тараненко, Геннадій Сасько, Ірина Алексійчук, ректор Київської дитячої музичної академії Михайло Чембержі та багато інших.

Сьогодні ми пишаємося нашими переможцями, серед яких студенти музичних училищ, консерваторій, Національної музичної академії України, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Любителі класичної музики мають чудову нагоду отримати справжню насолоду, відвідавши Конкурс за адресою: м. Кам’янка, вул. Декабристів.

Довідки за тел.: (047 32) 622-74.

За інформацією Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Автор статті