На Кам’янщині відбулися громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля

t_1_obgovorennyaУ Ребедайлівці Кам’янського району відбулися чергові громадські слухання в межах громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «Будівельна компанія «Ескадор» – Розміщення та експлуатація мобільної асфальтозмішувальної установки типу «TBA 4000» компанії «BENNINGHOVEN GmbH&Co.KG». Тут за участі представників громадськості, місцевого сільського голови, інженера-еколога та інших заслухали доповіді, зокрема щодо діяльності будівельної компанії, мали змогу задати питання та отримати відповіді.

Нагадаємо, з грудня 2017-го в області впроваджують Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» («Про ОВД»). Він установлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоди довкіллю, екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання й відтворення природних ресурсів у процесі ухвалення рішень про провадження господарської діяльності. Остання ж може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Одним із важливих етапів процесу оцінки впливу на довкілля є громадські обговорення, що проводять з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності, інформують в Управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

Воно розпочинається з дня офіційного оприлюднення Оголошення та надання громадськості доступу до звіту з ОВД для ознайомлення. Громадське обговорення відбувається у формі громадських слухань, а також у формі збору письмових коментарів протягом строку громадського обговорення й триває щонайменше 25 робочих днів.

Брати участь у громадських слуханнях можуть будь-які представники громадськості, не зважаючи на відстань проживання від майбутнього місця провадження планованої діяльності, не залежно від реєстрації, посади тощо. Хід громадських слухань фіксується за допомогою аудіо- чи відеозасобів, а також у протоколі. Усі ці документи також оприлюднюють в Реєстрі (у складі звіту про громадське обговорення).

Усі отримані в ході громадського обговорення зауваження й пропозиції громадськості, зокрема й ті, що надсилають поштою, і ті, що отримали в ході громадських слухань, обов’язково розглядають і враховують в Управлінні екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації.

Загалом із початку дії закону Управління провело 16 громадських слухань.

Автор статті