На Чигиринщині вперше відбувся фестиваль Святого Миколая

вареникЦього року в Чигирині вперше відбувся фестиваль Святого Миколая, на якому освятили новий храм великого святого та виготовили найбільший вареник в Україні. Про це повідомляють в Чигиринській райдержадміністрації.

Для дітей оранізували безліч розваг. Дорослі мали змогу придбати собі щось на згадку про фестиваль, адже чимало народних майстрів представили свої вироби. Можна було також купити копчену рибу, м’ясо, мед, вино та різні солодощі.

У резиденції Богдана Хмельницького, де малечу приймав Святий Миколай, кожна дитина за вірш, пісню чи побажання отримувала від нього солодкий подарунок. Окрім того, малята разом з батьками долучилися до майстер-класів із виготовлення ляльок-мотанок, різдвяних прикрас, виробів із керамічної глини, а також взяли участь в інтерактивних розвагах-загадках.

Також на фестивалі встановили національний рекорд України. Місцеві кухарі виготовили найбільший вареник із гречаного борошна. Його довжина становила 1 метр 80 сантиметрів, а вага майже 120 кілограмів. 42 кілограми сиру і 10 кілограмів родзинок використали для начинки вареника-рекордсмена. Варили його більше двох годин, а з’їли відвідувачі за півгодини.

1450628316_2Протягом всього дня присутніх розважали святковим концертом талановиті артисти місцевих творчих колективів. З вітальним словом до присутніх також звернулися міський голова Степан Буханець, Генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Василь Полтавець, отець Володимир та Наталія Нетовкіна, голова Громадської організації «Громадянський рух «За процвітання Черкащини», за сприяння якої і відбулося відкриття фестивалю.

1450628324_10

 

Автор статті