На Чигиринщині святили зброю нащадків Холодноярських Героїв

6На берегах історичного Гайдамацького ставу, що в Холодному Яру на Чигиринщині, відбулося освячення зброї. Уже вдесяте цю традицію проводять на тутешніх берегах. Зауважимо, Чигиринщина – єдине місце в усій Україні, де здійснювався цей ритуал, а свого часу козаки вірили, що освячена зброя захистить їх від ворога.

Цього ж дня освячували зброю борців за волю України з полку «Азов», «Айдару», Української Добровольчої Армії, «Легіону Свободи» та ін. Ритуал провів протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату Василь Церіль.

1– Шановні побратими і посестри, – звернувся до всіх перший заступник очільника області Віталій Коваль. – Як і сотні років тому, славні вояки Святослава Хороброго, славні гайдамаки Гонти й Залізняка, козаки Хмельницького, Виговського, Мазепи й Дорошенка ставали з цього місця та йшли боронити наші кордони, так і потім те саме робили Герої-холодноярці, Січові стрільці, Чорні запорожці Армії УНР, вояки ОУН-УПА – весь час віддавали своє життя за найсвятіше: свою віру, правду і землю. Маємо пам’ятати, що жоден зайда під будь-яким приводом не має ні історичного, ні морального права топтати нашу землю. Тому що це наша, Богом дана, земля. Тож попри всі спроби розхитати ситуацію, нав’язати провокаційні ідеї, пам’ятаймо: лише в єдності – сила української нації, а вона – непереможна!

Командир Легіону Свободи та окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» Олег Куцин сказав: «Вже 10 років поспіль приходимо на ці береги і освячуємо зброю. Пам’ятаю перший раз, коли були тут, тоді ще не було остаточного розуміння, що робитимемо зі зброєю, але вже третій рік поспіль я чітко усвідомлю, для чого вона. І щасливий, що живу в цей час, коли відроджується українське воєнство».

4Начальник штабу 14-го окремого мотопіхотного батальйону в 2014-15 роках Олександр Тіхонов виголосив: «Той вогонь, що палав у Холодному Яру в 20-их роках минулого століття, дійсно був не останній. Коли запалала війна на Сході, черкащани одні з перших пішли захищати нашу землю та кордони. І нині бачимо, що дух Холодного Яру присутній і в наших сучасних воїнах, наших земляках. Сьогодні ж на цьому місці зібралось багато бійців, бо добре усвідомлюємо, що ця земля має магічну силу і ми можемо живитися духом та пам’яттю наших славних предків».

Заступники голови облдержадміністрації Віталій Коваль та Сергій Овчаренко почесними відзнаками «Холодний Яр» нагородили бійців ГО «Об’єднання бійців-реформаторів», батальйону ім. Кульчицького, окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», ГО «Спілка воїнів АТО «Черкащани» та ін.

2Начальник штабу Української Добровольчої Армії, друг Сокіл, Сергій Ільницький також отримав почесну нагороду, зокрема й за своїх побратимів, та зазначив, що нині вони виконують військовий обов’язок на Сході країни: «Тут я побачив багато побратимів, з якими воювали два роки тому у війні, і яка, на жаль, досі триває. А тому маємо пам’ятати: лише об’єднавшись, переможемо!».

Автор статті