На Чорнобаївщині відзначили 175-річчя Михайла Старицького

???????????????????????????????Сьогодні минає 175 років відтоді, як народився видатний український поет, прозаїк, драматург Михайло Старицький. Аби вкотре згадати й вшанувати пам’ять про нашого земляка, цього дня на його Батьківщину, в село Кліщинці Чорнобаївського району, з’їхалися гості не лише з району та області, а й зі столиці. Зокрема, на рідну землю поета завітали народний депутат України Микола Томенко, народна артистка України Наталка Сумська, заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Віталій Коваль та інші.

Із нагоди ювілею у Кліщинцях відкрили літературно-меморіальний музей імені Михайла Старицького, в якому нещодавно провели ремонтні роботи та оновили експозицію. Для цього з обласного бюджету було виділено 138 та 75 тис. грн. відповідно. Нині музей налічує сотні експонатів, серед яких і фотодокументи, особисті речі Михайла Старицького, які ще у 80-х роках минулого століття передала до музею онука письменника Орина Стешенко.

Цього дня жителі району та гості поклали квіти до пам’ятника Михайла Старицького, потім долучилися до екскурсії в музеї й урочистостей в сільському будинку культури.

IMG_3093_(1)Народний депутат України Микола Томенко з приємністю відзначив те, що на Черкащині відкрито надзвичайно високого рівня музей: «Думаю, що тут обов’язково мають побувати учні не лише Чорнобаївського району, адже це земля, де мало не в кожному селі народився певний визначний діяч або класик. Таким чином ми маємо виховувати у наших дітях відчуття патріотизму, коли вони, закінчуючи тутешню школу, зможуть вже у вищих навчальних закладах держави з гордістю говорити про те, що народилися на такій славетній землі». Він також передав директору музею М. Старицького Людмилі Харченко картину, на якій зображено родину поета, а ще спортивний інвентар для учнів Кліщинського навчального закладу.

Наталка Сумська, у свою чергу, була вражена грою місцевих акторів, які відтворили на сцені будинку культури уривки з творів письменника. А ще поділилась думками про цінність театрального мистецтва та важливість пам’яті про таких видатних діячів, як Михайло Старицький – одного із фундаторів українського професійного театру.

– Період Михайла Старицького – це був той час, коли у великих містах «не модно» було бути українцем. Переїжджаючи в місто, всі переходили на російську мову, – сказав присутнім заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Певно, саме в тій когорті однодумців перебував письменник, щоб дати можливість після Тараса Шевченка все ж розвиватись українській культурі та українському слову.

Віталій Володимирович зазначив, що нині у час війни, ми все ж маємо розвивати нашу культуру, адже воюємо і за наші традиції, і за нашу духовність та незалежність.

Довідково:

На Чорнобаївщині діє 19 аматорських драматичних колективів, серед яких один має звання «народного». Щорічно тут відбувається районний огляд-конкурс, приурочений річниці народження поета.

Також із нагоди 175-річчя поета рішенням сесії районної ради від 2015 року сільській школі присвоєно назву Кліщинський навчально-виховний комплекс ДНЗ ЗОШ I-III ступенів Чорнобаївської районної ради Черкаської області імені Михайла Старицького.

Автор статті