На Черкащині вперше за участі лідерів учнівського самоврядування відбувся Форум благодійників

 17 грудня на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у рамках обласної підсумкової конференції Ліги старшокласників Черкащини відбувся Перший обласний Форум благодійників, приурочений Дню святого Миколая.

Ініціаторами проведення заходу є Ліга старшокласників Черкащини, Департамент освіти і науки ОДА, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Відкрився захід патріотичним флеш-мобом «Гімн молодої України» у виконанні учнів Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступеня № 28 ім. Т.Г. Шевченка.

Звертаючись до присутніх, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна висловила слова вдячності лідерам учнівського загалу: «Шановні лідери Черкащини, сьогодні хочеться подякувати вам за вашу роботу, активність, небайдужість. Завжди лідери Черкащини відрізнялися на рівні України своєю креативністю, умінням надихати на гарні справи своїх однолітків. Зокрема, це започаткована у 2014 році акція «Прапор Доброчинності», яка знайшла продовження по свій Україні. Приємно, що наступним цікавим кроком є ініціатива проведення Форуму благодійників і я впевнена, що він теж матиме поширення серед закладів освіти нашої області. Приїхавши додому, ви проведете подібні заходи у себе в районі, місті, селі та зумієте подарувати частинку тепла і доброти тим, хто цього чекає напередодні Дня святого Миколая. Поважаємо вас, дорогі лідери, гордимося вами, цінуємо вас і раді за те, що у нашій Україні є таке гарне майбутнє, такі діти як ви!».

Перший Форум благодійників відбувся за результатами інтернет-проекту «Ми – патріоти Черкащини», в якому старшокласники діляться своєю діяльністю у шести підпроектах: «Пишаємось тобою, рідний краю», «Я – свідомий громадянин України», «Покращимо життя своєї громади», «Здоровим бути – це здорово», «Збережемо природу заради майбутнього», «Патріоти на захисті Батьківщини». Саме у рамках останнього підпроекту організовується патріотична волонтерська діяльність старшокласників на засадах благочинності, відданості Батьківщині. Для учасників це можливість самоствердитися в очах однолітків, громади; набути соціального досвіду та нових знань. Благодійна та волонтерська діяльність учнів спрямована на надання допомоги людям, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують уваги, зокрема, дітям з особливими освітніми потребами.

Цьогоріч старшокласники на виконання інтернет-проекту «Ми – патріоти Черкащини» надіслали більше 215 різних зразків діяльності (презентації, статті, проекти, відеоролики), у яких вони висвітлили свою благочинну, природоохоронну, здоров’язберігаючу, патріотичну та благодійну діяльність.

Тож у продовження заходу присутні мали нагоду переглянути відеоматеріал про добрі справи учнів Черкащини.

Також у рамках форуму про результати своєї благочинної роботи розповіли кращі волонтерські загони області. Так, зокрема, рій «Мошногірські яструби ім. Ігоря Момота» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради, учасники військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), представили презентацію про свою діяльність у напрямку гри «Добре діло», що відбувається під гаслом «Служити Богу і Україні»: юні козаки надали матеріальну та моральну підтримку однолітку в подоланні важкої онкологічної хвороби. Добродії склали свій план, яким чином заробити кошти для допомоги. Для цього старшокласники провели різноманітні благодійні акції, залучили громаду села, співпрацювали з місцевим підприємством, аби зібрати кошти для реалізації свої добрих справ.

-Ми об’єдналися добрими справами, щоб змінити світ. Але що залежить від однієї людини? А від декількох однодумців зазвичай рівно стільки, скільки вони наважуються на себе взяти. І ми наважилися, адже єдина поразка – це навіть не спробувати. Якщо є надія врятувати життя, це треба зробити, – зазначають добротворці.

На майстер-класах лідери виготовили обереги у формі янголів, які будуть передані захисникам на передову.

Присутній на заході учасник АТО, член координаційної ради учасників АТО в Черкаській області Олександр Кутній подякував лідерам учнівського самоврядування за небайдужість та допомогу захисникам Вітчизни.

На завершення заходу учні отримали солодкі подарунки від Святого Миколая.

Автор статті