На Черкащині прокуратура ініціювала повернення з незаконного користування 11 приміщень, призначених для навчання та дозвілля дітей

Органами прокуратури Черкаської області постійно вивчається питання дотримання вимог чинного законодавства при використанні нерухомого майна закладів освіти.

Так, упродовж 2019 року прокурори ініціювали повернення у державну та комунальну власність 11 приміщень, призначених для організації освітнього процесу та дозвілля дітей. Їх вартість складає 50,7 млн грн, площа – майже 2700 кв м. На цей час за позовами прокурорів у користування закладів освіти та органів місцевого самоврядування повернули 7 об’єктів нерухомості загальною вартістю 46,5 млн грн.

Зокрема, прокуратурою встановлено, що наприкінці 2018 року закінчився договір оренди комунального майна – дитячого танцювального майданчика, розташованого в центральній частині м. Умань. Проте, недобросовісний орендар ухилявся від повернення приміщення та намагався набути право власності на його частину в судовому порядку.

Реагуючи на вказане порушення, прокурор звернувся до суду з позовом про повернення дитячого майданчика вартістю понад 40 млн грн.

За принципової позиції прокуратури області у ході судового розгляду суб’єктом господарювання зазначене майно повернули, провадження у справі судом закрито.

Наразі Уманська міська рада запланувала  заходи щодо реконструкції приміщення та використання його для організації дозвілля дітей.

Питання збереження майна закладів освіти перебуває на постійному контролі органів прокуратури Черкащини. 

За інформацією прокуратури Черкаської області

Автор статті