На Черкащині знову прогнозують снігопади та морози

384613827

Активні ж атмосферні фронти 7-8 лютого зумовлять на Черкащині складні погодні умови. Очікуються сніг, вдень 7-го та вночі 8-го лютого – сильний, посилення вітру до 15-20 м/с та хуртовини, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Цей комплекс небезпечних явищ супроводжуватиметься вторгненням дуже холодного повітря з північного сходу. Температура повітря поступово знизиться вночі до 13-19º, вдень до 9-14º морозу

9-13 лютого, внаслідок ультраполярного вторгнення арктичного повітря, очікуються сильні нічні морози – 17-23º. Суттєві опади у цей час не передбачаються, проте на дорогах утримається ожеледиця, тому учасникам дорожнього руху необхідно бути пильними.

За прогнозом, холодна погода з температурним фоном на 10º-13º холодніше кліматичної норми утримається до середини місяця. Це зумовить надмірне споживання енергоносіїв для опалення приміщень.

З огляду на таку тривалу холодну погоду, слід кожному, а особливо дітлахам, уникнути обмороження та переохолодження.  Для цього:

– одягайте багато шарів одягу;

– використовуйте взуття на розмір більше;

– не одягайте металеві прикраси;

– добре харчуйтеся, адже взимку організму потрібно більше енергії;

– не перебувайте на морозі занадто довго.

До відома, за останніми вимірюваннями гідропостів, товщина льоду біля Черкас 32 см, біля Адамівки – 42 см. На річках області товщина льоду 6-12 см.

Автор статті