На Черкащині засуджено контрабандистку історико-культурних цінностей

384860424За матеріалами Служби безпеки України притягнуто до кримінальної відповідальності контрабандистку історико-культурних цінностей.

У травні цього року у пункті пропуску через державний кордон України Київської регіональної митниці було вилучено міжнародне поштове відправлення з предметами контрабанди, закамуфльоване під привітальну листівку. Контрабандистка намагалася перемістити культурні цінності до Італії. Правоохоронці вилучили із посилки: 5 монет Російської Імперії періоду з 1700 по 1862 роки, 7 художніх виробів з металу, які є предметами утилітарного призначення у вигляді прикрас (частина застібки, пряжка, частина кольта, поясні та ремінні накладки, бляшки та обереги) часів Київської Русі періоду X-XII ст., 8 ґудзиків – елементів військової та морської форми Російської імперії,  мають період побутування з 1829 по 1917 роки.

Державна мистецтвознавча експертиза встановила, що предмети контрабанди мають історичну та культурну цінність.

DSC07123Вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси контрабандистку визнано винною за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201  (контрабанда) Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком у 1 рік з конфіскацією у дохід держави предметів контрабанди.

За інформацією прес-групи УСБ України в Черкаській області

Автор статті