На Черкащині зареєстровано Асоціацію регіональної преси

обєднуюються

На Черкащині створили Громадську організацію «Асоціація регіональної преси Черкаської області». Ідейним натхненником та засновником громадської організації став головний редактор газети «Шполянські вісті» Анатолій Вікторук. Його підтримало багато «колег по цеху», зокрема, редактори газет  «Черкаський край», «Чигиринські вісті», «Зоря», «Трудова слава», «Жашківщина», «Вісник Городищини».

– Така громадська організація й до цього діяла впродовж багатьох років у форматі ради редакторів комунальних ЗМІ. Йдеться про стосунки з владою, проблеми взаємин з «Укрпоштою», удосконалення якості видань, особливості висвітлення сучасних тем. Це професійний обмін думками, практична та юридична допомога, –  розповідає заступник голови ГО «Асоціація регіональної преси Черкаської області», головний редактор обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська. –  Громадська організація діє у тісній взаємодії з Національною спілкою журналістів України, зокрема, робочою групою НСЖУ з питань реформування преси, Всеукраїнською асоціацією місцевої преси, до складу якої ввійшли редактори восьми районних газет Черкащини.

Як зазначив голова Асоціації, головний редактор газети «Шполянські вісті» Анатолій Вікторук, поштовхом до офіційного створення громадської організації стало прийняття Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

– Після легалізації Асоціація у першу чергу намагатиметься надавати підтримку в реформуванні комунальних друкованих ЗМІ, оскільки процес цей складний і в кожному окремому випадку особливий, – наголосив Анатолій Федорович. – Інші питання також не будуть залишатись поза увагою, тому ми відкриті для працівників усіх друкованих змі незалежно від форми власності.

 

(Громадська організація “Асоціація регіональної преси Черкаської області)

Автор статті