На Черкащині визначаються з планом заходів відзначення року Реформації

3 Наукові зустрічі, виставки, фестивалі та автопробіги – в області готуються до відзначення 500-ї річниці Реформації. Про те, як відзначатимуть ювілей Реформації на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка та за участі представників протестантських релігійних організацій області.

viber imageЗагалом, згідно з указом Президента України, 2017 рік має стати роком відзначення 500-річчя Реформації. Попередній план заходів на рік уже запропонував обласний міждемінаційний комітет. Свої ж пропозиції підготують і профільні департаменти й управління облдержадміністрації. Перші ж різдвяні заходи вже чітко розплановані та відбудуться 25 грудня та 7 січня.

Учасники заходу наголошують, що річницю саме «відзначатимуть», а не святкуватимуть. Оскільки для них це наполеглива комплексна робота на результат, який зможе побачити кожен.

2 4– Ми спільно працювали над тим, аби розробити план заходів, який би діяв протягом усього 2017 року, – наголосив пастор церкви євангельських християн- баптистів, голова Черкаського обласного організаційного комітету R500 Валерій Бєляєв. – Реформація починається, продовжується та ніколи не закінчується. Те, що відбулося 500 років тому у релігійному житті суспільства, мало надзвичайний вплив на розвиток країн Європи. Й Україна також потребує цих змін, адже ми хочемо переймати кращий досвід.

Валерій Бєляєв наголосив, що заходи будуть орієнтовані саме на молодь, допомагатимуть дітям та людям незахищених категорій. Загалом протягом наступного року заплановано багато акцій соціального характеру. Основна мета – привернути увагу громадськості саме до людських, родинних цінностей та здорових змін.

56– Те, що ви втілюєте в життя – напрочуд корисно, – зауважив заступник очільника області Сергій Овчаренко. – Реформація мала культурний, політичний та економічний вплив на життя громадськості. Зокрема й на Черкащині були чисельні протестантські общини. Людина ж, яка не знає історії й цінностей, не має гідного майбутнього. Тому будемо робити все, щоб довести до відома черкащан ті гарні принципи взаємодопомоги, підтримки, толерантності та віри. І ми вже розпочали цю роботу, про що свідчить сьогоднішня перша, втім, переконаний, не остання, робоча зустріч.

Автор статті