На Черкащині вшановуватимуть учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

чорнобил_Біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» у Соборному парку 14 грудня відбудеться урочисте покладання квітів та проведення молебню за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська катастрофа була спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Вона вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Загалом в Україні радіоактивного забруднення зазнали понад 8% території країни, на яких зосереджені 2,3 тис. населених пунктів дванадцяти областей. Найбільше постраждали території Київської, Житомирської, Рівненської, Чернігівської і Черкаської областей. Понад 3 млн людей вважаються постраждалими внаслідок цієї катастрофи, але певні дози радіоактивного опромінення отримали значно більше мешканців України.

Тож запрошуємо усіх бажаючих долучитися до вшанування героїв ліквідації цієї катастрофи. О 9:30 розпочнеться покладання квітів та проведення урочистого молебню за жертвами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

Автор статті