На Черкащині відзначили День Героїв

1Вчора вперше у Черкасах відбулися заходи з ушанування полеглих за Волю України в усі часи та війни. В урочистостях взяли участь начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олег Островський, координатори Черкаського обласного Центру допомоги учасникам АТО, військові-учасники АТО, школярі та громадськість.

Священик Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ КП ієрєй Василій провів молебень за всіх Героїв, які полягли у війнах за Волю й незалежність України, та за здоров’я військових-учасників АТО, які сьогодні виконуючи бойові завдання, відстоюють цілісність нашої держави.

– Цього року ми вперше відзначаємо цей день, згадуємо й вшановуємо Героїв за Волю України в усі часи: від княжої Русі й Козаччини і до часів УНР та УПА. Всіх героїв, які зараз в окопах боронять нашу Неньку-Україну та захищають наше щастя й наших дітей, – з такими словами звернувся Олег Анатолійович до громадськості нашого міста біля пам’ятника «Борцям за волю України».

Очільник культури області закликав виховувати молоде покоління так, аби вони знали українських Героїв сучасності та минулих літ.

– Героїв потрібно знати поіменно, – зауважив Олег Островський. – У нашій країні війна. Як на лінії бойових дій, так і у нас, на мирній землі, ведеться інформаційна війна, яку, на жаль, ми наразі програємо. Тож, задля спільної перемоги на всіх «фронтах», закликаю представників засобів масової інформації, громадських організацій, культури та всіх свідомих громадян об’єднуватися.

Після покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» до школярів та громадськості звернулися командир взводу РДР батальйону «Айдар» Микола Сташук та командир батальйону «Айдар» Валерій Холод. Військові подякували дітям за їх підтримку, малюнки, листи й обереги, які вони відсилають бійцям в зону АТО. Микола та Валерій звернулися з проханням виховувати підростаюче покоління з любов’ю до України, рідної мови та Батьківщини.

На завершення заходу Олег Анатолійович висловив щиру подяку всім медикам, волонтерам та громадським активістам, які ризикуючи власним життям працюють у зоні АТО і доставляють гуманітарну допомогу на Схід нашим бійцям. Всі вони теж наші Герої.

За інформацією управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Автор статті