На Черкащині відкрили обласний фестиваль шкільних лісництв

на_головну???????????????????????????????Досвідчені лісівники Черкащини готують собі гідну заміну. Близько 100 школярів із різних районів області з’їхались до Черкас, аби показати свої вміння й таланти на вперше відкритому фестивалі шкільних лісництв. Учні 10-ти з них, зокрема з Чигиринщини, Звенигородщини, Корсунщини, Золотоніщини та інших, завітали до обласного центру напередодні професійного свята працівників лісу.

Нині шкільні лісництва успішно функціонують на Черкащині, адже завдяки їм учнівську молодь активно залучають до охорони довкілля та вивчення лісової справи.

– Радий бачити усміхнені, упевнені в собі обличчя, – звернувся до дітей заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Очевидно до формування таких прекрасних команд ???????????????????????????????ви йшли не один день. Ви є патріотами, адже інакше не брали б участі у шкільних лісничих загонах. Бо лише справжні патріоти рідної землі піклуються про своє довкілля, бажаючи його покращити, удосконалити, а також вивчають природу в усіх її проявах, щоб у подальшому передати іншим любов до неї, – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль і висловив вдячність представникам лісового господарства та педагогам за вдало започатковану справу.

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко розповів, що деякі з учнів є продовжувачами батьківської справи. Дехто просто вирішив пов’язати життя з вивченням природи. Однак усіх їх об’єднує любов 4до неї, бажання її охороняти та збагачувати.

Заступник директора Департаменту освіти і науки обласної адміністрації Оксана Сімушіна, у свою чергу, поінформувала, що в області шкільне лісництво було започатковане дуже давно: вперше його створили в 1967 році на Золотоніщині в Коробівській сільській школі, яка потім прославилась на всю Україну.

– А сьогодні наші діти роблять добру й потрібну справу, – сказала освітянка. – Завдяки роботі учасників фестивалю та їхніх однолітків в області цьогорічної весни було висаджено понад 28 тисяч дерев та більше 7 тисяч кущів.

Хлопці й дівчата Ризинського шкільного лісництва Звенигородського району кажуть, що їм надзвичайно подобається те, чим займаються, і понад усе хочуть допомагати лісівникам, аби зберегти ліс для наступних поколінь.

???????????????????????????????Між іншим, у фестивалі взяли участь і школярі Трушівського шкільного лісництва з Чигиринщини, котрі нещодавно здобули Гран-прі на Всеукраїнському зльоті лісництв й отримали право провести наступного року ювілейний X зліт на теренах нашої області.

У ході програми учні шкільних лісництв демонстрували святкові презентації, виставки, змагалися в лісівничих і спортивних квестах, а ще на території обласного центру роботи з обдарованими дітьми, де й відкрили фестиваль, висадили кущі ялівцю. До цього долучилися й представники обласної влади, представники лісового господарства й батьки учнів.

Наприкінці святкового дня нагрудними знаками, почесними грамотами та подяками ???????????????????????????????відзначили кращих із кращих, котрі своє життя присвятили збереженню та розвитку лісових ресурсів.

???????????????????????????????

Автор статті