На Черкащині відбувся навчальний тренінг з упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти

DSC_0908Відповідно до нового Закону «Про освіту» та з метою підготовки вчителів початкових класів до роботи в Новій українській школі у 2018-2019 навчальному році з 14 до 16 листопада на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» відбувся навчальний тренінг з упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. Про це інформують в управлінні освіти і науки ОДА.

Учасниками тренінгу були викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, комунального вищого навчального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка», комунального вищого навчального закладу «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка», методисти методичних кабінетів районних (міських) відділів освіти.

DSC_0898Перед учасниками тренінгу виступив начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. Він наголосив, що в умовах реалізації нового державного стандарту початкової загальної середньої освіти важливими є підготовка вчителів та нове освітнє середовище. Він зазначив що всі вчителі, які працюють в експерименті, добре повинні розуміти важливість роботи за методиками діяльнісного і проблемно-пошукового навчання.

Учасники мали змогу познайомитися із методикою проведення практики «Ранкова зустріч», сучасними підходами організації освітнього середовища в початковій школі, практиками інтегрованого навчання, плануванням тематичного дня, тижня, врахуванням теорії множинного інтелекту у плануванні інтегрованого навчання, організацією роботи з батьками першокласників.

Під час тренінгу, працюючи в групах, викладачі та методисти створювали проекти сучасного освітнього середовища для молодших школярів з метою забезпечення їхнього ефективного різнобічного розвитку, порівнювали особливості традиційного предметного та інтегрованого навчання, на основі інтелект-карти моделювали плани тематичного дня та тематичного тижня.

DSC_0909Учасники розробляли цікаві завдання для учнів першого класу з використанням різних предметів, зокрема шишок, жолудів, каштанів, ґудзиків, камінців, трубочок для коктейлів, губок тощо.

Присутні відзначили ефективність роботи в парі та групі, набули нових теоретичних знань та практичних умінь для роботи у Новій українській школі та відмітили, що тренінг пройшов пізнавально, креативно, доступно, цікаво, творчо, в доброзичливій активній діяльності.

Автор статті