На Черкащині відбудеться Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»

???????????????????????????????Протягом 10 днів на Черкащині опановуватимуть військові вміння й навички юні прикордонники. До області прибуде більше 300 учнів із усієї України для участі у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник». Він відбудеться в Оршанці на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерала-майора І. Момота. Стартує 20 липня й триватиме до 29-го. Організаційні питання вирішували в обласній адміністрації на засіданні під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.

Зауважимо, захід організовують за ініціативи Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту та Державної  прикордонної служби України. У межах Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник» планують розвинути нову специфікацію гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-Прикордонник», де вихованцям надаватимуться компетенції, важливі при захисті державного кордону.???????????????????????????????

– Підготовку, навчання, семінари для вчителів проводитимуть під час вишколу, – зазначив представник з Міністерства освіти і науки України Анатолій Грива, який завітав до Черкас. Заплановані й спеціальні тренінги для молодих людей, які в подальшому зможуть розвивати такі гуртки у своїх районних школах. Це дуже важливо, зважаючи на те, що Державна прикордонна служба має завдання курувати цей напрямок, створюючи загони юних прикордонників.IMG_6635

Під час десятиденного вишколу юні прикордонники матимуть змогу не лише долучитись до військово-патріотичних навчань, також відвідають славетні місця Чигиринщини, побувають на Чернечій горі в Каневі.

– Проведення подібних заходів є прикладом вдалої реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, – зауважив перший заступник очільника області Віталій Коваль. – Позитивно, що Всеукраїнський вишкіл відбудеться цьогоріч саме на Черкащині. Ми зі свого боку готові ділитись власним досвідом у цьому напрямку. Адже нині фактично в кожному районі області маємо команди юних друзів-прикордонників. У цілому ж на Черкащині за останні роки, об’єднавши зусилля влади й громадськості, нам вдалося в кілька разів збільшити перелік заходів патріотичного спрямування, зробити їх наповнення цікавим і насиченим. Звідси зростання в рази кількості учасників.IMG_6636

 

Автор статті