На Черкащині вчилися налагоджувати партнерство заради змін

_DSC0586Плідна взаємодія, здорова конкуренція та спільна робота заради змін – у Черкасах відбувся Форум інститутів громадянського суспільства «ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0». Цьогоріч він зібрав рекордну кількість учасників – близько 300 та став міжрегіональним.

Завітали гості з Вінницької, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Київської, Донецької областей. Порівняно з минулим роком, аудиторія значно збільшилася. Вже традиційно захід організовують Департамент регіонального розвитку, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА та активні громадські організацій й установи. Нині форум у Черкасах пройшов утретє.

_DSC0532 _DSC0530Цьогорічною новацією заходу став ярмарок громадських ініціатив. Себе та свої проекти презентували 25 громадських організацій Черкащини. Найкращих обирали учасники заходу шляхом голосування. Для цього кожен форумчанин мав по три купони. Переможців голосування відзначили корисними призами.

_DSC0540 _DSC0572– Ярмарок громадських ініціатив – це вагомий внесок у програму заходу, – переконаний Ярослав Березань. – Адже внутрішня конкуренція стає своєрідною запорукою прогресу для учасників форуму. Нещодавно мені пощастило бути тиждень на навчанні у Сінгапурі. Лекторами були ті, хто 30-35 років тому працювали у тодішньому Уряді, були радниками і міністрами Лі Кван Ю. Один з них зізнався, що постійно укладає парі з друзями на, приміром, 10 доларів щодо прогнозу тієї чи тієї геополітичної ситуації. Саме ці 10 доларів змушують його, людину, якій давно за 80 років, постійно бути в курсі світових тенденцій. Так само і наявність конкурсу та змагальної частини між проектами стає стимулом учасникам для кращої самопрезентації. А для цього треба бути обізнаним з тим, що роблять інші, що актуальне для суспільства.

_DSC0520 _DSC0529Екологічна, політична, мистецька, соціальна, спортивна – спрямованість громадських організацій, які презентували свою діяльність на форумі, різноманітна та на будь-який смак. Так, наприклад, мережа «Творці майбутнього» – для політично активної молоді. Зараз вона об’єднує молодь з чотирьох центральних областей України. Тут вчать, як впливати на ті процеси, які зараз відбуваються в Україні, моніторити електронні декларації, державні закупівлі.

_DSC0566 _DSC0553Власний «музейний» проект на форумі презентувала школярка з Чигиринщини Анастасія Діденко. Каже, що завдяки «Дитячому музейному просторові» можна просто й легко ознайомитися з непростою історією Чигиринського краю. Гаджетонезалежність у дітях хочуть розвивати ком’юніті черкаських батьків «Kids space». На форумі вони презентували свій проект «Kids hub».

Загалом, за результатами голосування, найбільше схвальних голосів отримали БО «Від серця до серця», 400 «Всеукраїнська екологічна ліга», «Творці майбутнього», БО «Черкаська мережа» та ГО «Гордість нації».

_DSC0576_DSC0559Лейтмотивом заходу є гасло «Партнерство заради змін». Як відзначив заступник очільника області Ярослав Березань, така синергія громадського сектору, бізнесу та влади значно підвищить результативність та ефективність спільної роботи над проектами. Цій темі була присвячена низка виступів спікерів. Також говорили про «вільний простір», як центр розвитку громади, працювали у тематичних секціях.

 

Автор статті