На Черкащині в сім’ях вимушених переселенців народилася 161 дитина

bizhenci_1459В області перебуває 1990 дітей з родин, які переселились з Автономної Республіки Крим та східних регіонів країни. У навчальних закладах Черкащини нині навчається 1620 дітей: у дошкільних – 400, загальноосвітніх школах 1000, ПТУ – 17, вищих навчальних закладах – 203. 370 дітей знаходяться з батьками вдома. А ще протягом усього часу на Черкащині у родинах  вимушених переселенців народилася 161 дитина.

– Сім’ям вимушених переселенців надає комплексні соціальні послуги Центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді регіону, – каже директор обласного контактного центру, позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО Лариса Ходаковська. – Так, за сприяння центрів вимушені переселенці отримують психологічну підтримку, гуманітарну допомогу, вирішення житлових питань, працевлаштування та ін.  Із забезпеченням продуктами харчування та одягом постійно допомагають меценати, тісно співпрацюємо з волонтерами, громадськими та міжнародними благодійними організаціями.

Між тим, Лариса Володимирівна зазначила, що на території області нині  перебуває 13 308 внутрішньо переміщених осіб, зокрема 361 особа з АР Крим та 12 947 – зі східних областей. Усі забезпечені необхідними послугами, отримують державну підтримку.

Як повідомляють в Департаменті соціального захисту ОДА, за отриманням адресної допомоги на проживання та оплату комунальних послуг звернулось майже 8 тисяч сімей, з яких 7 662 її вже призначено. Окрім цього, органами виконавчої влади з місцевих бюджетів видано переселенцям 248 746 грн (2014-2016 рр.) одноразової матеріальної допомоги. Товариство Червоного Хреста надало допомогу на загальну суму 658 тис. 915 грн, зокрема продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни.

 

Автор статті