На Черкащині утримаються морози

3861Нинішня хвиля холоду затяжна, а тому погоду Черкащини продовжить формувати арктичне повітря. Наступної ночі температура повітря знижуватиметься до 16-18 морозу. А вже вдень 27 лютого погода ускладниться: атмосферні фронти Балканського циклону принесуть у наш регіон снігопади, хуртовини з поривами вітру 15-20 м/с, денна температура 6-11º морозу. Після проходження циклону морози знову тимчасово посиляться до 18-20º.

На початку березня переміщення арктичного повітря припиниться. Проте холодна погода на фоні періодичних опадів збережеться. Орієнтовно з 3 березня нічні морози послаблятися до 5-10º.

Сьогодні вночі в більшості районів Черкащини морози сягали 20-21º. Це поки що найнижча температура в області з початку зими, поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Причина такого аномального холоду – ультраполярне вторгнення арктичного повітря. Проте, температурних рекордів лютого 2012 року, коли морози досягали 31-32º, не перебито.

Як не дивно, але ця хвиля холоду охопила навіть південь Європи. Старий світ не бачив таких морозів останні 5 років. А Італія, Хорватія і Греція переживають нетипові для них снігопади.

Автор статті