На Черкащині учасники ЗНО виконали завдання з української мови та літератури

зно2016З виконання тестових завдань з української мови та літератури розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Цьогоріч на Черкащині кількість бажаючих скласти ЗНО з української мови та літератури становила 8010 осіб. На тестування з’явилося 7749 осіб (97% від зареєстрованих), повідомляють в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

До організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2016 році в області було залучено 1336 педагогічних і науково-педагогічних працівників загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області.

За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання учасниками та персоналом пунктів проведення ЗНО здійснювали контроль  громадські спостерігачі та представники засобів масової інформації у кількості 132 осіб.

 

Довідково:

Для проходження ЗНО та ДПА у травні 2016 року в області сформовано мережу пунктів тестування із 42-х навчальних закладів, із них 28 – у загальноосвітніх навчальних закладах, 13 –  вищих навчальних закладах І-ІІ і ІІІ-ІV рівнів акредитації, 1 – закладі системи профтехосвіти.

Для проходження ЗНО та ДПА з української мови і літератури (5 травня) в області передбачено 32 пункти проведення ЗНО, математики (11 травня) – 16, історії України (13 травня) – 23.Пункти проведення ЗНО розташовані в 20 районах та містах області.

Державною службою спеціального зв’язку вживаються відповідні заходи щодо забезпечення конфіденційності матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання, їхню доставку до пунктів тестування та в зворотному напрямі.

На проходження ДПА та ЗНО в області зареєстровалися 8011 осіб, з них 6340 випускники навчальних закладів системи загальної середньої освіти, що становить 96,4% від загальної кількості випускників 2016 року – 6572, 1295 випускників минулих років, 373 – студента навчальних закладів системи профтехосвіти та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та 3 випускники, які здобудуть у 2016 році повну загальну середню освіту в навчальних закладах іншої держави.

Для проходження державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики та історії України в Черкаській області у 2016 році зареєстровано 10 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для них створено сприятливі умови на пунктах тестування.

З 19 березня до 20 травня 2016 року триває реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання учасників антитерористичної операції та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і не було змоги здійснити реєстрацію в основний період.

Автор статті