На Черкащині учасники АТО отримають понад 1,5 тис га землі

iнвентариз

З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками АТОвців у Черкаській області 1 388 військових подали заяви для отримання землі. Найбільше охочих виявилося в Черкаському, Жашківському та Монастирищенському районах. Щоб забезпечити всіх цих воїнів землею, Держгеокадастр області та органи місцевого самоврядування відвели для них земельні ділянки загальною площею 1 514,15 га. Про це повідомляють в Головному управлінні Держгеокадастрі у Черкаській області.

Сьогодні процедуру оформлення землі завершили 352 учасники АТО. Загальна площа земельних ділянок, отриманих ними на Черкащині, становить 302,35 гектара. Найбільше землі надано для ведення особистого селянського господарства – 150 ділянок, а це 278,8 га, і для садівництва – 155 ділянок загальною площею 18,2 га.

Дозволи на розробку землевпорядної документації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства вже отримали 756 бійців на земельні ділянки загальною площею 1 446,89 га. Займатися садівництвом вирішили 404 учасника АТО, для яких відведено 48,4 га землі. До органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій звернулося 163 особи, що планують будувати житло чи дачі. Ще декілька звернень перебувають на розгляді.

− Держгеокадастр області налагоджує співпрацю з органами місцевого самоврядування, відшукуючи вільні землі та створюючи їх резерв для учасників АТО. Бо ж забезпечення воїнів земельними ділянками – одне з першочергових завдань нашого відомства. Звернення військовослужбовців ми розглядаємо в стислі терміни, консультуємо, радимо, тобто всіляко допомагаємо оформити земельні ділянки без зайвих клопотів і в короткі строки», – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв.

Учасники АТО, які вирішили отримати ділянки на території регіону, можуть ознайомитись із матеріалами про вільні землі у відкритому доступі на сайті землевпорядної служби Черкащини.

Також в Держгеокадастрі області нагадують, що надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО. На сайті Держгеокадастру Черкащини розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Автор статті