На Черкащині цього тижня буде тепло, але дощитиме

29_main_ukr

Перший тиждень листопада запам’ятався відносно теплими, погожими та спокійними в погодному відношенні днями. Сьогодні на Черкащину продовжує надходити тепле атлантичне повітря, тому температурний фон підвищений і відповідає кінцю жовтня. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Як повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, на поточному тижні погода буде нестійкою. Атлантичні циклони, що рухалися на схід по північнішим широтам, поступово змінюють свою траекторію руху на більш південну. Тому Черкащина відчуватиме часті погодні зміни.

За прогнозом синоптиків, до кінця цього робочого тижня на Черкащині переважатиме циклональний характер погоди – випадатимуть періодичні дощі, часом виникатимуть тумани та посилюватиметься вітер. При цьому, переважатиме позитивний, дещо підвищений фон температур. Найтепліше буде всередині тижня: до +10-13° вдень та +5-7° вночі. Наприкінці тижня температура повітря дещо знизиться.

Вночі 9-го листопада циклон з Балтики приніс в наш край дощі різної інтенсивності. По території області випало від 3 до 7 мм опадів. До речі, в Чигирині ефективні дощі були відсутні впродовж 63 днів. Дощі випадали на температурному фоні 4-6° тепла і промочили верхній 10-ти сантиметровий шар ґрунту. Таким чином покращилися умови осінньої вегетації озимих та остаточно закінчився пожежонебезпечний період в області, який внаслідок осінньої посухи затримався в цьому році до 8 листопада.

 

Автор статті