На Черкащині – температурні рекорди

03З 9 лютого на Черкащині спостерігається аномально тепла з позитивним температурним фоном погода. За прогнозом, до кінця робочого тижня Черкащина буде під впливом антициклону, тож опадів не очікуються. У нічні години прогнозується мороз 2-7º, але вдень повітря прогріватиметься до 5° тепла. На вихідних суттєвих погодних змін не передбачається, лише 21 лютого можливі опади, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Він зауважив, що особливо теплими видались дві останні доби, коли середня добова температура повітря перевищувала кліматичну норму на 8-13°, а вдень стовпчики термометрів піднімалися до рекордних за повоєнний період спостережень відміток. У Черкасах 15 та 16 лютого максимальна температура повітря досягала +9,3 та +10,9° відповідно, що на 2,1 та 2,2° перевищує попередні рекорди максимумів, встановлені у 1997 та 1957 років. У Каневі 15 лютого максимальна температура повітря досягала +14°, у Чигирині 16 лютого – становила +12°, про це

Віталій Постригань додав, що залишковий лід, що спостерігається місцями на Кременчуцькому водосховищі у районі Черкас, тонкий і крихкий, тому вихід на кригу становить велику загрозу для життя і здоров’я людей.

Автор статті