На Черкащині стартувала Програма «Миротворення в Україні: роль жінок»

???????????????????????????????Вона триватиме протягом двох днів за участі жінок з різних областей України, а здійснюється – за підтримки уряду Великої Британії та Спілки жінок України, що опікується гендерним питанням.

Презентація програми відбулась сьогодні в Черкаському медичному  коледжі, де зібралось чимало гостей. Керівниця закладу, голова обласної жіночої Спілки Інна Губенко привітала присутніх та зазначила, що можливість працювати за такою програмою дає змогу поспілкуватись один з одним, почути різні думки, об’єднати зусилля жінок різних регіонів країни заради миру в державі.

Зауважимо, за структурою програма складається із циклу семінарів, що проходить з серпня 2015 року в усіх регіонах країни та завершиться цьогоріч у березні в столиці. Мета семінарів полягає  у підвищенні та зміцненні ролі жінки в царині миротворення в Україні, відкриття нових можливостей для миротворчого діалогу та примирення в українському суспільстві.

???????????????????????????????– Програма пройшла вже у 16 областях країни, зокрема: Кіровограді, Одесі, Вінниці, Донецьку, Луганську, Харкові, Дніпропетровську. І ось нарешті в Черкасах, – розповіла очільниця Спілки жінок України Леокадія Герасименко. – Важливо, що в програмі задіяні жінки не лише з обласних центрів, а й безпосередньо з районів.

За словами Леокадії Володимирівни, під час семінарів жінки обговорюють запропоновані теми, спілкуються, а потому нададуть конкретні пропозиції і напрацювання Уряду.

– Два роки ???????????????????????????????тому саме в ці дні відбувались трагічні події на Майдані, – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Тоді, як чоловіки, так і жінки, задля того, аби панувала воля і свобода, йшли на барикади, жертвуючи своїм здоров’ям. Яскравим прикладом такої жінки є професор Ольга Богомолець. І таких же сміливих жінок багато на Черкащині. Серед них: Оксана Циганок, Лариса Когут, Лілія Усик, Альона Каїрцева, Альона Вербицька, Інна Плащенкова та багато інших. Всі вони неодноразово були на Сході, зокрема й у зоні бойових дій. Деякі з-під вогню автівками вивозили поранених бійців. І всі вони здатні допомогти подолати ворожнечу та недовіру в суспільстві з метою примирення. А ті напрацювання, що будуть  визначені за результатами семінарів, необхідні для того, щоб наша найголовніша жінка – Україна – нарешті відчула себе повноцінною учасницею світових процесів.

Делегації також привітали голова обласної ради Олександр Вельбівець та голова Федерації профспілок області Петро Шевченко.

Від обласної влади всім презентували сувенірну продукцію, створену черкаськими майстрами.

Автор статті