На Черкащині родини переселенців отримують соціальну допомогу

malosabezpechenisimjiРодинам, які переселились з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, постановою КМУ від 01.10.2014 №505 передбачено надання адресної допомоги на проживання та оплату комунальних послуг. За отриманням цього виду допомоги звернулося 8236 сімей, з них 8025 родинам її вже призначено.

Крім того, за призначенням державної соціальної допомоги до управлінь соціального захисту населення звернулися 1569 сімей у складі 4142 осіб. 1063 сім’ям вже призначено таку допомогу, стосовно інших – процес призначення триває. 489 сімей відмовились отримувати допомогу, у зв’язку зі зміною місця проживання.

 

Довідково. Якщо раніше довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб надавалась терміном на 6 місяців, то зараз такі довідки безтермінові.

Проте постановою Кабінету Міністрів України від 08. 06.2016 №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» передбачені перевірки фактичного місця проживання один раз на шість місяців.

У зв’язку з цим відбулись зміни й у призначенні допомог цій категорії осіб. Наразі питання призначення всіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглядатимуться комісіями при райдержадміністраціях та міськвиконкомах. До складу таких комісій входитимуть представники підрозділів з питань соціального захисту населення, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрів зайнятості.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

 

Автор статті