На Черкащині радилися як протидіяти торгівлі людьми

1469457622_img_0170Аби привернути увагу до проблеми торгівлі людьми у нашому та ще 14 регіонах України незабаром стартує широкомасштабна інформаційна кампанія. Про це вчора говорили на круглому столі приуроченому до Всесвітнього дня з протидії торгівлі людьми. Захід відбувся з ініціативи Черкаської обласної організації ЛЖВ «Від серця до серця» за участі першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, керівників структурних підрозділів.

30 липня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. До цього дня в Україні вирішили провести масштабну інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми. На залізничному вокзалі, аеропорту, автовокзалі – саме у місцях масового скупчення людей діятимуть активісти.

Не зважаючи на те, що проблема актуальна, вона не визначається на загальнодержавному рівні як пріоритетна, відзначає голова правління БО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват.

– Зважаючи на ситуацію в країні, воєнні дії, зміни у владі та реформи, питання торгівлі людей відійшло дещо на другий план, – говорить Наталія Несват. – Тож спільно з представниками влади прагнемо об’єднати зусилля, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну ситуацію. Важливо донести інформацію, що є організації, які можуть надати правову, психологічну допомогу та повернутися до життя. На жаль, важко визначити скільки осіб стали жертвами торгівлі. Адже часто вони бояться і соромляться розповідати про ситуацію, в яку потрапили. Особливо, коли мова йде про сексуальне рабство.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль зазначає, що в порівнянні з іншими регіонами України, на Черкащині випадки торгівлі людьми трапляються рідше. Хоча й трапляються невтішні випадки. Зараз на Черкащині по двох кримінальних провадженнях тривають слідчі дії.

– Торік була неприємна ситуація, коли молода мама хотіла продати своє новонароджене немовля. На щастя, завдяки злагодженим діям органам влади й правоохоронцям прикрій ситуації вдалося запобігти, – наголосив Віталій Володимирович. – Вважаю, буде доцільно розробити портал, де б постраждалі анонімно ділилися своїми історіями. Їх можна також публікувати в буклетах, щоб черкащани знали про реальні випадки торгівлі людьми і варіанти, як можна потрапити у скрутну ситуацію. Крім того, нині працюємо над тим, аби у кожному селі були соціальні працівники, які доноситимуть інформацію до людей і працюватимуть з найбільш вразливими категоріями населення.

Заходи також проводяться у Черкаському обласному центрі соціальних служб. Постраждалим надають психологічну допомогу та у разі потреби тимчасове житло на три місяці. Окрім того, у напрямку протидії торгівлі людьми працюють Центри зайнятості, у службі у справах дітей Черкаської ОДА, у департаменті соціального захисту населення, в управліннях науки та освіти, молоді та спорту та в управлінні ДМС в Черкаській області.

 

Довідково:

Корисні телефони:

Черкаська Благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця»: (0472) 64-77-47

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 (зі стаціонарних телефонів); 527 (для мобільних).

За інформацією видання «Нова Доба»

Автор статті