На Черкащині прозвітували про вжиті заходи з попередження пожеж в екосистемах

20120810121557З початком пожежонебезпечного періоду в області посилили заходи з протидії виникнення пожеж в екосистемах та сільгоспугіддях краю. На Черкащині облаштували протипожежні розриви та мінералізовані смуги, готова до роботи уся необхідна техніка. Про це повідомив начальник обласного управління цивільного захисту Юрій Скоробогатов.

Лише з початку року в лісах області сталося 65 випадків пожеж на площі 11,5 га. На відкритих місцевостях загасили 140 пожеж на площі 131 га. Тут горіли залишки сухої рослинності та стихійні сміттєзвалища. Найбільше випадків загорянь сталося у Черкасах – 22 пожежі, Золотоніському районі – 20, Черкаському та Уманському районах по 18 випадків пожеж відповідно.

– Рішенням обласної ради на реалізацію заходів Програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки на території області цьогоріч виділено 200 тис. грн, – зауважив Юрій Анатолійович. – З 1 квітня, згідно плану робіт, наш обласний гідрометцентр приступив до складання та доведення прогнозів про клас пожежної небезпеки, попереджень про високий і дуже високий клас пожежної небезпеки. Водночас, завдяки налагодженій роботі обласного управління лісового та мисливського господарства з підрозділами Головного управління національної поліції та підрозділами управління ДСНС, вже проведено 177 рейдів та виявлено 15 випадків порушень правил пожежної безпеки в лісах України. За цими фактами накладено адміністративних штрафів на 1615 гривень

Також обласне управління лісового та мисливського господарства влаштувало 0,3 км протипожежних розривів та 1400 км мінералізованих смуг, здійснено догляд за 3800 км існуючими мінералізованими смугами, виставлено наглядної агітації – 404 одиниці.

Для охорони лісів від пожеж в лісових господарствах області є в наявності: 34 пожежні автомобілі, 26 ліній повітряного сполучення, 1 пожежний трактор, 24 мотопомпи, 5 цистерн з мотопомпами, 262 ранцевих оприскувачі, 59 тракторів з плугом, 9 пожежних вишок, 70 радіостанцій, 8 телевізійних установок.

Автор статті