На Черкащині проживає більше семи тисяч родин переселенців

^492ADAC3C4D754C0715FE6A3E6182C3E3BCDE916BFE4050D05^pimgpsh_fullsize_distrНині в регіоні перебуває 13 411 внутрішньо переміщених осіб, із них 361 – з Криму.

Місцеві органи виконавчої влади постійно надають допомогу переселенцям в області. Зокрема Товариство Червоного Хреста за два роки надало їм допомогу на суму 673 тис. 075 грн – продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни. Органами виконавчої влади з місцевих бюджетів видано 248 746 грн одноразової матеріальної допомоги.

Керівниця обласного контактного центру, радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО Лариса Ходаковська каже, що наразі вільні об’єкти та приміщення державної і комунальної власності, в яких можливе розміщення внутрішньо переміщених осіб, відсутні. Однак робота в цьому напрямку не зупиняється.

– Підшуковуємо місця спільно з усіма районами області, – зазначає Лариса Володимирівна. – При цьому в якості транзитного пункту для поселення переміщених осіб ми використовуємо оздоровчий табір «Придніпровський». Там є можливість одночасно розмістити до 20-25 осіб на 7-14 діб. Відповідно жоден переселенець не залишається без уваги.

За словами Лариси Володимирівни, вони отримують всі необхідні консультаційні послуги та інформаційну підтримку, пенсіонерам виплачують пенсії, триває процес працевлаштування. Також меценати допомагають із забезпеченням продуктами харчування та одягом. А на базі контактного центру працює психолог та юрист, які надають первинну психологічну допомогу та, в разі потреби, соціальний супровід.

 

Автор статті