На Черкащині прогнозують холодну і суху осінь

1473324199_o2Нинішня погода сприяє збиранню врожаю, однак через значний дефіцит опадів в області утримується ґрунтова засуха, яка вже 4 декади відноситься до категорії жорсткої. Як наслідок, сівба озимини затримується. На час завершення оптимальних строків висівання в області посіяно лише 5 частину запланованих площ.

Також відсутність дощів обумовлює маловодність річок та зростання показника пожежної небезпеки. Так, у центральних районах області досі утримується надзвичайний п’ятий клас пожежної небезпеки,  повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Крім дефіциту опадів, аномалією цієї осені – є ранні заморозки. Так,  24 вересня місцями по області були зафіксовані заморозки до -1º над поверхнею ґрунту.

За прогнозом, у найближчі 2 доби на Черкащині збережеться прохолодна, без істотних опадів погода, з середнім температурним фоном +10º, що відповідає початку жовтня. Температура повітря: вночі +4..6º, вдень +12..14º.

Із 29 вересня пройдуть невеликі дощі і потепліє. Денні температурні показники підвищаться до 20-22º, а нічні до 8-10º.

За попередніми розрахунками, з 3 жовтня розпочнеться зниження температурного фону і вже 5 жовтня він знизиться до 6-7º, вночі заморозки 0-3º. В цьому році, внаслідок ранніх похолодань, обумовлених вторгненням арктичного повітря, особливо холодних ночей виникає необхідність більш раннього початку опалювального періоду (вже з 5 жовтня).

 

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Автор статті