На Черкащині продовжують роботу зі створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги

44181-1uТорік в області було 13 Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Цього року створили ще 4. Про це повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан.

– Завдяки таким Центрам жителі міст та районів можуть своєчасно отримувати якісну та ефективну первинну медичну допомогу, зокрема в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта – лікарем загальної практики – сімейним лікарем, – говорить Олег Найдан. – Тут консультують, здійснюють діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних станів. При потребі – направляють до інших медичних закладів.

Він нагадав, що сьогодні створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги є одним із основних напрямків реформування медичної галузі. Це дає змогу відокремити первинну медичну допомогу від вторинної спеціалізованої. В області пожвавитись зі створенням Центрів мають в містах Черкаси, Сміла, Монастирищенському, Маньківському та кількох інших районах.

Зауважимо, у цілому на Черкащині за принципом сімейної медицини працює 30 медичних закладів.

Автор статті