На Черкащині продовжує утримуватися аномально тепла погода

54759Так, температурний фон випереджає календар на місяць, повідомив начальник Черкаського обласного центру із гідрометеорології Віталій Постригань. За прогнозом, найближчі дві доби погода Черкащини істотних змін не зазнає. Середньодобові температури повітря очікуються в межах 5-7º тепла, при кліматичній нормі на цей час 0-1º морозу. Вдень буде сонячно та сухо, із температурою повітря 8-13º.

Із 13 до 20 березня похолодає, температурний фон поступово знизиться, проте залишатиметься вище кліматичної норми на 3-4º. Невеликий дощ можливий вдень 13 березня.

За попередніми розрахунками, до кінця березня значного наростання тепла не очікується. У другій половині місяця ночі прогнозуються із морозами і це абсолютно нормальне явище, оскільки температура повітря у II декаді ще може знижуватися до 17º морозу, як у 2010, а в III декаді – до 12º морозу, як у 2003 р.

У гідрометцентрі Черкащини зазначають, що у ранні весни завжди бувають повернення холодів. За результатами аналізу фахівців Черкаського гідрометцентру із 2000 року в квітні нічні морози бувають часто: на початку – 87%, (найнижче 9º морозу було 3 квітня 2014), в кінці місяця – 67% (найнижче 5º морозу було 27 квітня 2003).

За рахунок раннього тепла, на три тижні раніше звичайного, відновилася вегетація озимих та більшості плодових культур, ґрунт почав досягати фізичної рівноваги. Такий сценарій погоди надзвичайно сприятливий для приживлення, додаткового укорінення та кущення озимини і дозволяє проведення сівби холодостійких культур.

Автор статті