На Черкащині працюють над поліпшенням соціального захисту людей з особливими потребами

logotip
З метою підвищення ефективності соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх соціальних, економічних, медичних прав, в області діє комплексна програму «Турбота» на 2014-2020 роки. Вона розроблена з метою посилення уваги суспільства до потреб інвалідів, одиноких непрацездатних громадян та інших соціально вразливих верств населення, забезпечення належного їх соціального захисту. На її виконання цього року передбачено біля 40 млн грн. з бюджетів усіх рівнів.

Як повідомляють в Департаменті соціального захисту населення, нині в області проживає понад 97,5 тис. людей з особливими потребами. Зокрема, майже 65,4 тис. інвалідів загального захворювання, 3 тис. інвалідів профзахворювання, 5,3 тис. війни та 514 інвалідів армії, майже 6,2 тис. інвалідів-чорнобильців, 11,4 тис. інвалідів з дитинства та понад 5,3 тис. дітей-інвалідів.

Отримати необхідний комплекс медичних, педагогічних, професійних засобів, спрямованих на відновлення функцій організму і працездатності, люди з особливими потребами можуть в 7 центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів та одному центрі професійної реабілітації інвалідів, що діють в нашій області. У них з початку року реабілітаційні послуги отримали понад 597 осіб, з них – 548 дітей-інвалідів.

− Ми працюємо над тим, аби забезпечити інвалідів усім необхідним. Так, з початку року черкащани з особливими потребами отримали 349 інвалідних візків та 1263 засобів реабілітації, − розповідає заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Касян. − У санаторно-курортних закладах цьогоріч пройшли оздоровлення 1 270 інвалідів та ветеранів війни, з них − 46 інвалідів-спинальників.

Вона додала, що за цей період чотирьом інвалідам видали автомобілі, що надійшли як гуманітарна допомога.

Також в області діє 17 підприємств громадських організацій інвалідів, яким щороку відповідною регіональною комісією надаються соціальні гарантії у вигляді відповідних пільг з оподаткування. Крім того, на Черкащині налічується 18 громадських організацій інвалідів і ветеранів, яким щороку з обласного бюджету надходять кошти на статутну діяльність.

Міжнародний день людей з інвалідністю

Автор статті