На Черкащині підсумували результати проведення рейду «Урок»

1Традиційно на початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» з метою надання дітям з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до навчального року й осінньо-зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності.

Станом на 10.09.2017 до занять у новому навчальному році не приступили 33 неповнолітні, з них 9 – у віці до 10 років, 18 – до 14 років, 6 – до 18 років. Основні причини: невиконання батьками своїх обов’язків – 18, скрутне матеріальне становище – 5, самовільне залишення дитиною навчального закладу – 3, перебуває в розшуку – 3, тимчасово перебувають за межами області – 2, триває судовий процес щодо визначення місця проживання дітей – 2.

У результаті проведеної роботи влаштовано на навчання 23 дитини.

Станом на 20.10.2017 до занять не приступило 10 дітей, з них 5 – невиконання батьками своїх обов’язків по відношенню до дітей, 2 – виїхали в інший регіон, 1 – перебуває в розшуку, 1 – знаходиться на лікуванні в обласному психоневрологічному диспансері, 1 – не оформлені медичні довідки.

З метою правового впливу до батьків, які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо навчання та виховання дітей, до адміністративної відповідальності притягнуто 6 осіб.

За сприянням служб у справах дітей районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення 1808 дітей шкільного віку отримали фінансову та гуманітарну допомогу. Службою у справах дітей обласної державної адміністрації до свята «У школу – з радістю», приуроченого Дню знань, для вихованців обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей придбано канцтовари на суму 19400 грн.

Захищаючи право дитини на освіту, результати проведення в області профілактичного заходу «Урок» розглянуто на засіданні колегії служби у справах дітей облдержадміністрації 22.09.2017. Районними, міськими службами у справах дітей проведено координаційні наради, виступи на загальношкільних батьківських зборах, місцевих радіоканалах.

За інформацією служби у справах дітей Черкаської обласної державної адміністрації

Автор статті