На Черкащині підбили проміжні підсумки операції «Урожай-2018»

урожай-фото-565x356Про підсумки 8-ми місяців роботи операції «Урожай – 2018» поінформували у фіскальній службі області. За словами начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталії Бойко, внаслідок підвищення  сільськогосподарськими підприємствами рівня оплати праці відповідно зросли податки із заробітної плати.

Зокрема надійшло 425676,2 тис. грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), 49219,5 тис. грн  військового збору  та  325999,1 тис. грн єдиного внеску.

До бюджету надійшло 252,5 млн грн ПДФО із орендної плати за паї. Загалом за цей рік очікується 501 млн грн податку із орендної плати за паї.

Також розмір орендної плати за 1 га ріллі, який минулого року удвічі перевищував середній показник по Україні, збільшиться на Черкащині ще на 17 відс. до 3467 грн за 1 га. Очікуваний розмір орендної плати за паї по області – 8,2 відс.

Залучено до оподаткування 16 тис. одноосібників, які самостійно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та продають надлишки власновирощеної продукції. Платники цієї категорії уже сплатили ПДФО з 123,3 млн грн доходів.

Нагадаємо, операція  «Урожай» фіскальної служби спрямована на досягнення:

  1. Легалізації доходів населення та збільшення надходжень до бюджетів та страхових фондів.
  2. Виявлення орних земель, які обробляються без належних документів та сплати податків.
  3. Збільшення доходів сільського населення за рахунок підвищення розміру заробітної плати та орендної плати за паї.

Додамо, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня №649-р триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія контролюючих органів про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Працівники ДФС у складі спільних з ПФУ та Держпраці робочих груп проводять інформаційні рейди на місцях.

А від 5 жовтня будуть проводитися комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Загалом в області з початку року у тому числі в рамках операції «Урожай» за результатами роботи працівників ДФС Черкаської області у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавці додатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.

 

Автор статті