На Черкащині очікуються заморозки

top-photo Суха, сонячна та аномально тепла погода на Черкащині, з температурним фоном удвічі більшим за норму,  призвела до встановлення у Черкасах чергового температурного рекорду. Максимальна температура повітря становила +24,8°, що є абсолютним максимумом на цю дату за повоєнний період спостережень. Попередній максимум був +24,7° (1956 р.), про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Достаток світла, тепла та вологи сприяють ранньому розвитку природи. Проте, найближчим часом в циркуляції атмосфери очікуються зміни. На Центральну Україну надійде чергова порція холодного повітря з північного-заходу, яке зумовить зниження температури.

За прогнозом, на поточному тижні переважатиме циклонічний характер погоди. Дощі очікуються вночі 19 та 21 квітня. Температура повітря поступово знизиться. Так, якщо 19 квітня вночі 5-10º, вдень 13-18º, то з 20 квітня суттєво похолодає: вночі на поверхні ґрунту місцями заморозки до 3º, 21-22 квітня – заморозки на поверхні ґрунту 0-5º та подекуди у повітрі 0-2º. Денна температура у цей період становитиме 8-13º. Варто зазначити, що заморозки у цей період створюватимуть небезпеку для квітучих плодових дерев та їх зав’язі, бруньок винограду, для яких критичною температурою повітря уже є 1-2º морозу. Рекомендуємо завчасно подбати про їхній захист за допомогою димової завіси або дощування.

За попередніми розрахунками, із 23 квітня температура повітря почне поступово підвищуватися і вже з наступного тижня у наш край повернеться комфортне тепло.

 

Автор статті