На Черкащині обліковували мисливських тварин

Протягом січня-лютого у лісах Черкащини тривав облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, який є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

 

17354707_1221351364648224_1389058855_nТакий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території області. Здійснювалася таксація за участю працівників державних лісових господарств і управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

За словами головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Володимира Рибалки, кількість диких мисливських тварин в лісах Черкащини знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни.

Згідно з результатами щорічної таксації загалом на Черкащині фіксується позитивна динаміка щодо збільшення чисельності диких тварин в мисливських угіддях. Так, приміром, якщо у 2005 році кількість копитних диких тварин становила 7,4 тис., то у 2017 році їх кількість зросла до 10,2  тис. Щодо пернатих, то у 2005 році їх чисельність складала 287,7 тис., у 2016 році – 392,8 тис.

– Значне зменшення популяції диких звірів цьогоріч зафіксували лише по дикому кабану, – зазначає Володимир Рибалка. – Цьому факту є логічне пояснення – у мисливських угіддях здійснювалася депопуляція цього виду  у зв’язку із спалахом африканської чуми свиней.

 Довідково:

в Черкаській області функціонує 53 мисливських господарства, з них 6 підпорядковані державним лісовим господарствам.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті